Šventinis žaliavalgiškas Kūčių stalas pagal Protėvių papročius

Adventas yra senas, skaičiuojantis mažiausiai keletą tūkstančių metų mūsų Protėvių Gyvenimo laikotarpis, kai būtina badauti ir tuo išsivalyti organizmą nuo vasarą ir rudenį valgytų gėrybių organizme nusėdusių šlakų ir toksinų. Kitas badavimas (organizmo išvalymas nuo šlakų ir toksinų) vyksta per Gavėnią, po sūdytų ir riebių žiemos valgių.

Kūčios – mūsų genčių šeimyninė Šventė, kai Šeimos nariai susirenka prie Šeimos židinio, prie Ugnies – pagerbti ir pašlovinti Ugnies, kurią meiliai šaukdavo Gabija, o jei ją gerbi ir dar garbini, tai jokiu būdu negalima jos tą vakarą išnaudoti: virti, kepti, ar dar kitaip Ugnies pagalba apdoroti aukojamo maisto.

Kūčių vakarui, Gabijos pagerbimui gaminami patiekalai iš grūdų, sėklų, riešutų, daržovių, vaisių, grybų, – tie valgiai Kūčių vakarą būdavo atnašaujami Lietuvių Gamtos dievybėms.

Per Kūčias, kad ir kiek valgių būtų, o jų neturi būti daug ir jokiu būdu ne 12(!!!), o ne daugiau devynių (žiūr. elnias devynragis), nes mūsų Protėviai keletą tūkstančių metų gyveno sveiki ir laimingi pagal Mėnulio kalendorių, nei atsirado krikščionybė su lotynišku Grigaliaus kalendoriumi. Ant Kūčių stalo neturi būti žuvies, silkės, kiaušinių ir valgių su kiaušiniais, šiukštu bet kokia mėsa (žvėriena, naminių gyvulių, paukštiena, majonezas, kečupas, ir kiti parduotuviniai masinio vartojimo produktai). Neturi būti Duonos, pyragų, bandų, bandelių, jėzuitų atneštų kūčiukų, kiaušinių, sviesto, grietinės, nieko valgomo su cukrumi, nieko kepto, virto, troškinto ar kitaip terminiai apdoroto maisto. Ant Kūčių stalo negali būti ir bulvių, nes bulvės Lietuvių mityboje atsirado tik XVI amžiuje.
Pagrindinis apeiginis sakralinis Kūčių stalo valgis yra KŪČIA – mirkyti grūdai, pagardinti aguonomis, riešutais ir medumi. Kiti valgiai – sėklos, riešutai, grūstų grūdų su įvairiausiomis sėklomis paplotėliai, ne kepti, o džiovinti, kad ruošiant Kūčių stalą, nereikėtų kurti ir deginti Ugnies. Būtinai ant Kūčių stalo dedamas medus, nes medus Lietuvių Tikėjime yra sotaus ir saldaus Gyvenimo simbolis. Taip pat šviežios ir džiovintos daržovės, vaisiai ir uogos, jų sultys, riešutai, sėklos, visaip paruošti rauginti (bet ne marinuoti) grybai, daržovės, vaisiai. Ir jokių apsirijimų!!! Šiuos devynis valgius galima tik paragauti.

Kūčia yra pagrindinis lietuviškų Kūčių valgis. Gaminamas paprastai, nes kūčiai reikia vienos stiklinės rugių arba kviečių grūdų, 100 g išgliaudytų lazdyno riešutų, 100 g džiovintų spanguolių arba bruknių. O aguonų pienui 100 g aguonų, 50g medaus ir litro šaltinio vandens.

Tris paras reikia mirkyti grūdus šiltoje vietoje keičiant vandenį. Jei grūdai pradės daigintis – tuo geriau. Riešutus kočėlu sukočioti, kad gautųsi įvairaus dydžio gabalėliai, džiovintas spanguoles arba bruknes išmirkyti.. Aguonų pienui aguonas nuplauti, sutrinti (galima sumalti) su medumi ir užpilti šaltinio Vandeniu.
Kūčia galima patiekti archaiškai moliniuose dubenėliuose ir ąsotyje su mediniais šaukštais, galima patiekti ir šiuolaikiškai krištolo ar porceliano induose su sidabriniais ar paauksuotais šaukštais.

Kūčia ruošiama prieš patiekiant į stalą. Išmirkę grūdai sumaišomi su riešutais ir išmirkusiomis spanguolėmis arba bruknėmis. Kiekvienas iš dubenėlio į savo lėkštę dedasi kūčios ir užsipila aguonų pienu. Kas mėgsta tirščiau, kas mėgsta skysčiau, kas mėgsta saldžiau – pasisaldina medumi.

Senovės Lietuviai per adventą, tai yra pasninkaudami, mityboje nevartojo mėsos, paukštienos, žuvienos, kiaušinių bei karštai apdorotų valgių. Pasninko laikotarpiais mūsų protėviai mito grūdais, sėklomis, riešutais, šviežiais, raugintais arba džiovintais vaisiais ir uogomis, grybais, daržovėmis, o gerdavo tik Vandenį arba rūgpienį. Pienas išvis mityboje buvo nevartojamas, netgi draudžiamas.

Dabar giliai glūdėję genai atgaivina Lietuvių ir pasąmonę, ir Sąmonę. Pakeitę savo mitybos iškreiptus papročius tikrais sveiko Gyvenimo mitybos būdais Lietuvių Tauta išliks ir išsaugos savo išskirtinę tapatybę, tautinę nepriklausomybę, tikrąją, o ne dirbtinę drąsą ir darbštumą.

Parengta pagal Vincentą Saką

10 komentarų:

Unknown rašė...

Dekui uz gera recepta

Unknown rašė...

dekui uz gera irasa

Raimundas Bakutis rašė...

I Sveikata, Andriau! :-) Skalsos!

Ieva. rašė...

Šiuo metu gyvenu Ukrainoje, nutekėjau...:) čia lygiai taip pat švenčiamos Kūčios, tai pat yra lygiai toks pat patiekalas Kūtia, su kviečiais gaminamas - mirusiems protėviams pagerbti.. taip ir galvojau kad pas mus irgi taip turi būti.. randa šiose dviejuose kultūrose daug bendro.. ačiū :)

Tomas rašė...

Dekui uz strapsni, kaip tik ieskojome ka patiekti ant Kūčių stalo !

Tomas rašė...

Dekui uz puiku straipsni !

Saulius Veržikauskas rašė...

Nemažai esminių klaidų. Pirma - organizmas valosi nuolat, kiekvieną dieną, kievieną valandą, kiekvieną minutę. Valosi per kepenis, inkstus, kraują, plaučius, odą. Todėl niekada organizmo nereikia valyti, galbūt reiktų tik nustoti jį teršus, tada šie valymo organai kiek "pailsės".
Antra: javai, kokie jie bebūtų, žali ar termiškai apdirbti, yra krakmolo ir cukraus turintys produktai, kurie jokiu būdų organizmui nepadeda "valytis", o atvirkščiai, nuolat iššaukinėja insuliną ir taip alina organizmą. Vienintelis maisto produktas, kuris tikrai leistų "atsipūsti" - tai riebalas, geriau gyvulinės kilmės.
Trečia: žmonės anksčiau badaudavo ne dėl kokių nors dvasinių tikslų, o todėl, kad turėdavo mažai gero maisto. Užtat baisiai sirgdavo, trumpai gyvendavo, daugiau nei pusė vaikų mirdavo iki pilnametystės, išlikdavo, be abejo, patys atspariausi, tačiau tai tikrai ne skurdaus maisto rezultatas.

Anonimiškas rašė...

Sauliau Veržikauskai, visiškai nesutinku su jūsų pasidalinta informacija. Linkiu daugiau pasidomėti pasninkavimu ir badavimu. Įsiskatykite į šį Raimundo straipsnį, arba paieškokite daugiau informacijos ir nekritikuokite kitų dėl esminių klaidų nes tai tik jūsų požiūris. Ačiū

Unknown rašė...

Norėčiau sėsti prie tokio stalo :).

Anonimiškas rašė...

Organizmas ne valosi.bet bando valytis.kazdien mes susiduriam su mazdaug 500 heminiu elementu ir tai darosi sunkiai iveikiama.dar tie kurie aktyviai sportuoja ir teisingai maitinas tai ju organizmas beveik susitvarko.bet tai vienetai.musu daugumai valymas deja yra butinas. Nesigincysiu del senoves paprociu ir tradiciju.kalbu apie dabarty.apie permirkusy hemija gyvenima.